Jak możemy zawiesić zasłony w inny sposób niż za pomocą klasycznego karnisza ? Istnieje wiele różnych i niedrogich rozwiązań, żeby zaprezentować Nasze zasłony na oknach w bardziej oryginalny sposób.  Poniżej przedstawiamy cztery, bardzo ciekawe i estetyczne rozwiązania w jakich  możemy zawiesić zasłony nie używając karnisza.

 

  1.  Haki

Wykonane z metalu lub mosiądzu, zawieszone nad oknem sprawdzą się idealnie zamiast karnisza. Mamy ogromny wybór haczyków na rynku, całkiem proste lub ozdobne wykuwane w metalu.  Haki możemy zamontować bezpośrednio do ściany nad oknem lub do ozdobnej deski i następnie deskę z haczykami do ściany. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się do zasłon z szelkami i z żabkami.

źródło: pinterest

 

2.  Gałki meblowe

Podobne rozwiązanie jak powyżej może być zastosowanie ozdobnych gałek meblowych do zawieszania zasłon zamiast haczyków czy karnisza.

źródło: pinterest

 

3.  Gałąź

 Drewniana gałąź, zaimpregnowana, będzie prezentować zasłony w niesamowicie ciekawy sposób. Dodatkowo gałąź możemy pomalować farbą do drewna na dowolny kolor. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się do zasłon z szelkami i wszytymi taśmami.

zasłona na gałęzi

źródło: https://www.home-dzine.co.za/

 

4. Mosiężne rurki

Elementy, które potrzebujesz do wykonania własnego karnisza z rurek to: metalowe proste rurki, metalowe kolanka, dwa kołnierze, wkręty do przymocowania karnisza do ściany i kółka z żabkami do zawieszenia zasłon ( na tego rodzaju karniszu można zawiesić również zasłony na taśmie lub zasłony z tunelem nie używając żabek).

źródło: https://www.chatfieldcourt.com/